Hotline
+90 (312) 466 81 16

Nasır Bakımı

STB | Ayak Sağlığı Salonu

Basınç ve sürtünmenin olduğu yerlerde insan derisi savunma amaçlı kalınlaşır. Bu kalınlaşmış deriye nasır denir. Ölü deri hücreleri bir keratin tabakası oluşturur. Bu durum ilerledikçe nasırın altındaki deri hücreleri iltihaplanır. Ağrı ve rahatsızlık verir. Nasır bakımı önce nasıra sebep olan basınç ve sürtünme ortadan kaldırmalıdır. Herşeyden önce buna yanlış bir ayakkabı neden oluyorsa, bu hemen değiştirilmelidir. Nasırlar ayak Bakımıkonusunda uzmanlaşmış bir merkezde tedavi edilmelidir. Böylece nasırların tekrarlama riskide önlenmiş olur.


Pedikür bir nasır Bakımı değildir. Aksine zarar verebilir. Pedikür yapacak kişi bu konuda deneyimli değildir. Sıcak suya konulup yumuşatılarak alınan nasır, tüm vücuda yayılır. Nasırla beraber canlı, bakımlı deride alınabilir. Buda iltihaplanma ve yaralara yol açar . Bölgesel yada sismetik enfeksiyonlar, ödem, şiş ve apseler, hatta daha ileri safhalarda konpren bile ortaya çıkabilir.


Ayağa uymayan ayakkabı giyimi ve basış problemleri nasır sebebi olabilir. Eğer ayakkabılar çok sıkıysa, ayağınızda artan bir basınçla sıkıştırabilir. Eğer ayakkabı çok gevşekse ayak kayabilir ve ayak içinde sürtünme oluşur. Nasır merkezimizde özel alet ve cihazlarla ağrısız ve sancısız bir şekilde temizlenir. Uygun ayakkabı ve tabanlık desteği için kişi uzman tarafından bilgilendirilir.

STB Podo Center
Ayak Bakımı

Merkez Tunalı
Tunalı Hilmi Caddesi Güniz Sokak No: 46/2 Kavaklıdere / ANKARA

Merkez Tunalı Telefon
+90 (312) 466 81 16

Şube Yaşamkent-Çayyolu
Yaşamkent, 3061 cad. No:165 Çayyolu-Çankaya / Ankara

Merkez Tunalı Telefon
+90 (533) 123 66 00


Whatsapp
+90 (545) 450 81 16

E-Posta
info@stbayaksagligi.com